باربری ایزدشهر

یاشا سازمند کارمند گوگل بود ؟

مصاحبه دکتر یاشا سازمند در مورد استخدام وی در شرکت گوگل

مصاحبه کننده : آیا شما از کارمندان ایرانی گوگل بوده اید؟

یاشا سازمند : بله بنده در سال  1392 (2014 میلادی) یعنی 30 سالگی ، توسط شرکت سل بای تل گروپ SELLBYTEL Group  در کشور مالزی برای شرکت گوگل Google  به عنوان کارشناس پشتیبانی فنی گوگل  Google Technical Support Rep استخدام شدم.

 
یاشا سازمند کارمند گوگل بوده است؟
 

آیا برای این ادعا مدارکی هم دارید؟

بله ویزای اداره مهاجرت دولت مالزی در پاسپورت بنده که برای بنده صادر شد و سمت بنده به عنوان نیروی کار متخصص خارجی با سمت نماینده  پشتیبانی فنی گوگل در آن درج شده است.

 • Yasha Sazmandasfaranjan
 • Google Technical Support Rep.
 • Iranian
 • Foreign Knowledge Worker, Malaysia
 • Date of Issue (Work permit – Professional Visa): 6 Jun, 2014
 
یاشا سازمند کارمند گوگل بوده است؟
 

آیا مدارک دیگری نیز دارید که ثابت کند شما برای شرکت گوگل استخدام شده بودید؟

بله مدارک زیاد است، البته در نهایت هم دفتر مرکزی شرکت گوگل در کالیفرنیا – به دلیل تحریم ها – قبول نکرد که ما دو ایرانی در میان صد نفر (کمتر یا بیشتر) استخدام شده، کارمند گوگل باشیم ولی دیگر دیر شده بود همه مدارک و قرارداد و استخدام انجام شده بود، توافق نهایی شده بود و طبق قرارداد دولت برای ما ویزا هم صادر کرد. از دیگر مدارک مدرک MDEC شرکت اقتصاد دیجیتال مالزی  MDEC، یک آژانس دولتی زیر نظر وزارت دیجیتال  کشور مالزی است که در سال 1996 تاسیس شد و مسئول تایید نیروی کار متخصص و استخدام وی توسط شرکت مورد تایید آنها برای اعطای ویزای کار بود که نامه رسمی برای صدور ویزا زد و سپس ویزای ما صادر شد.

 
یاشا سازمند کارمند گوگل بوده است؟
 
 • Name: Yasha Sazmandasfaranjan
 • Position: Google Technical Support Rep.
 • Citizenship: Iranian
 • Foreign Knowledge Worker, Malaysia
 • MDEC reference for Work permit or Professional Visa: 28 May, 2014

MDEC confirms that Yasha Sazmandasfaranjan’s passport has been submitted by MDeC to the Department of Immigration Malaysia for the issuance of an employment pass as a Google Technical Support Rep.

آیا شما مستقیما توسط شرکت گوگل Google  استخدام شدید؟
دکتر سازمند: خیر بنده توسط شرکتی که شرکت برون سپاری جهانی منابع انسانی با دفتر اصلی در آلمان به نام سل بای تل گروپ SELLBYTEL Group  استخدام شدم. این شرکت در سال 2014 نماینده گوگل در مالزی بود و با قراردادی که با گوگل داشت باید برای شرکت گوگل نیرو استخدام می کرد که برای گوگل در مالزی کار کنند.

اگر گوگل تمامی شرایط شما را قبول کند و مجدد از شما دعوت به همکاری کنند قبول می کنید؟

خیر – بنده سابقه همکاری با شرکت هایی تراز اول جهانی را داشتم که کمی از گوگل نداشتند مانند همکاری با مخابرات سنگاپور SingTel و شرکت نت اپ NetApp  – کار در شرکتی کمی بالا تر و مطرح تر رویا نیست به راحتی امکان پذر است. هیچ چیزی را با کارافرینی عوض نمی کنم. از سال 1398 شرکت خودم (شرکت آکام آتا به معنی ثمره پدر ) را تاسیس کردم. یک شرکت سهامی خاص با 5 سهام دار و با موضوعات مرکز مشاوره، کارافرینی، مشاوره کسب و کار و مشاوره مدیریت که البته مسلما با توجه با علاقه و تجربه بنده در حوزه آی تی IT یک شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات با موضوعات و خدمات طراحی سایت و سئو، تولید، توسعه و پشتیبانی نرم افزار، برنامه نویسی، تولید محتوای تصویری و نوشتاری، بازاریابی اینترنتی (دیجیتال مارکتینگ) نیز می باشد و عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در گیلان است.

گوگل خیلی معرف است آیا اولین شرکت آی تی IT  دنیاست؟

خیر به هیچ عنوان، گوگل کلا 25 سالش است. زمانی که بنده نوجوان بودم اصلا گوگل وجود نداشت. و 10 سال پیش زیاد هم به اینصورت مطرح نبود ضمنا همین الان نیز بالای 20 موتور جستجوی محبوب دیگر در کنار گوگل وجود دارد بنابراین گوگل بی رقیب نیست. شرکت آلفابت یه زیان انگلیسی (Alphabet Inc.) شرکت مادر گوگل Google است در کنار مایکروسافت، اپل، شرکت متا (فیس بوک)، و آمازون جز 5 شرکت اول Big Tech بیگ تک  و فناوری اطلاعات IT دنیا هستند. ضمن اینکه شرکت های فناوری مطرح تر با ارزش برند بیشتر از گوگل مانند مایکروسافت، اپل و آمازون در دنیا وجود دارند برای مثال ارزش برند اپل تقریبا دو برابر گوگل است.

آیا گوگل تنها موتور جستجوی اینترنت است؟

مسلما خیر، چون از بیزینس های مونوپولی خوشم نمی آیند همیشه باید فضای کسب و کار رقابتی باشد. یاهو، بینگ ماکروسافت، اسک ask،  DuckDuckGo، AOL، بایدو موتور جستجوی چینی Baidu ، یاندکس موتور جستجوی روسی Yandex، Excite،  You، Yep، Openverse، Startpage، Swisscows، wiki  و ده ها موتور جستجوی اینترنتی دیگر در کنار گوگل وجود دارد. اگر مسلط به دیجیتال مارکتینگ باشید فرقی نمی کند با کدام موتور جستجو کار می کنید در هر صورت، با اینکه گوگل اولین موتور جستجوی جهان است و تمامی یادگیری های دانشگاه های دنیا در حوزه دیجیتال مارکتینگ و بهینه سازی برای موتور های جستجو با تمرکز بر گوگل است، فضای رقابتی بین موتور های جستجو جذابیت ایجاد کرده است که احیانا گوگل فکر نکند تنهاست و هر کاری دوست دارد می تواند انجام دهد.

کمی از خودتان می گویید؟ دلیل استخدام شما چه بود؟

بنده بعد از اخذ مدرک فوق لیسانس  مدیریت کسب و کار MBA در کشور مالزی، برای مخابرات سنگاپور کار کردم، و همزمان مدرس زبان انگلیسی در کالج اریکن کشور مالزی هم بودم و البته سالها مدرس آیلتس و تافل در ایران و مالزی بوده ام.

تسلط بسیار بالا به زبان انگلیسی حتی بالاتر از کارجویان سایر کشور ها نظیر هندی و مالایی و چینی ، سابقه کاری بین المللی مرتبط با آی تی، و تحصیلات دانشگاهی و موفقیت در مصاحبه ها و آزمون کتبی و همچنین سوابق کاری بین المللی باعث شد منابع انسانی دلیلی برای عدم استخدام بنده پیدا نکند.

مسلما استخدام یک خارجی متخصص که از سایر کارجو های محلی و داخلی از نظر زبان انگلیسی، تخصص، تحصیلات و دانش آکادمیک و دانشگاهی، تحقیقات علمی بین الملل، و همچنین سابقه کار در غول فناوری مانند مخابرات سنگاپور از مطرح ترین شرکت های مخابراتی  دنیا که احتمالا مبلغ حقوق کمتری هم میگیرد و به عنوان یک خارجی زبان کوتاه تری نسبت با شهروندان آن کشور دارد برای یک شرکت خارجی موفقیت صد درصدی است و آنها به دنبال شکار همچین سرمایه های انسانی برای شرکت های خود هستند.

کارمندان ایرانی گوگل چه کسانی هستند؟

کارمندان ایرانی گوگل را می توانید با جستجو در اینترنت بیابید. با یک جستجو به زبان انگلیسی و فارسی به لیستی از کارمندان ایرانی گوگل بر می خورید که می توانید مطالعه نمایید البته احتمالا گوگل کارمندان ایرانی ناشناخته زیادی هم دارد، آنها یا سمت خود را بطور عمومی نگفته اند، یا سمت بالایی نداشته اند که مورد توجه رسانه ها قرار نگرفته است ، و یا به دلیل عدم حضور در فضای مجازی و کار نکردن بر روی برند شخصی خود نامی از آنها در جستجوهای اینترنتی نمی یابید.

 • سالار کمانگر خالق سیستم تبلیغاتی گوگل به نام گوگل ادز Google Ads
 • شیرین اسکویی تقویم گوگل Google Calendar
 • مایک جزایری مدیر محصولات گوگل
 • ترانه رضوی پزشک ایرانی در گوگل
 • امید کردستانی مشاور ارشد مدیر عامل گوگل
 • شمیم صمدی مدیر محصولات گوگل
 • رضا بهفروز: مدیر واحد مهندسی و مبدع کیبورد فارسی گوگل
 • شیرین اسکویی: مدیر پروژه بروزرسانی گوگل
 • یاشا سازمند : کارشناس پشتیبانی فنی گوگل در مالزی (منع همکاری به دلیل ایرانی بودن و تحریم های امریکا)
 • مریم کاموَر مدیر و محقق ارشد گوگل در حوزه تجزیه و تحلیل فناوری گفتاری

البته برخی یا بسیاری از کارمندان گوگل و کارمندان ایرانی گوگل مانند خانم شمیم صمدی از گوگل جدا شده اند و اکنون کارآفرین هستند و کسب و کار و شرکت خود را دارند که خود نشانگر لذت کارآفرینی بیشتر از کارمندی است.

حالا قیمت طراحی سایت و سئو اکنون چقدر است؟

ما وبسایت های زیادی داریم که قیمت های داخلی و خارجی به زبان های مختلفی در آنها ارائه می گردد،

شما می توانید به وبسایت شرکت آکام آتا برای جدول لیست قیمت طراحی سایت و سئو مراجعه نمایید.

بیوگرافی یاشا سازمند:

متولد: ۱۳۶۲ (۴۰ سال)

محل تولد: گیلان، بندرانزلی

زبان ها : فارسی و انگلیسی و گیلکی (در حد زبان مادری) – زبان آذری (زبان پدری)

نام پدر: رشید سازمند

شغل پدر : ناخدا نیروی دریایی ارتش – مدیر عامل و سرپرست ۱۹ ساله اسبق باشگاه ملوان بندرانزلی (بازنشسته)

میزان تحصیلات : دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار DBA از دانکشده مدیریت دانشگاه تهران – کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA مورد تایید وزارت علوم به عنوان فوق لیسانس با گرایش بازاریابی جهانی از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی و – کارشناسی مهندسی مکانیک در طراحی جامدات

سوابق آموزشی و تحقیقاتی : محقق بین المللی علم مدیریت و دیجیتال مارکتینگ با رتبه علمی ۷ گوگل اسکالر – همکاری با اساتید برتر دانشگاه تهران، دانشگاه گوتنبرگ آلمان و دانشگاه برگامو ایتالیا در نگارش و انتشار چندین مقاله منتشر شده در ژورنال های معتبر علمی دنیا، شرکت و دعوت به کنفرانس های علمی دنیا در کشور های آسیایی و اروپایی نظیر کنفرانس آموزش کشور بلژیک – تعداد استناد : ۲۳۰ عدد – از سال ۱۳۹۰ الی ۱۴۰۲

سوابق کارمندی بین المللی : ۱- مخابرات سنگاپور SingTel – ۲- شرکت نت آپ NetApp– جز هاندرد فورچون ۱۰۰ شرکت آی تی اول دنیا ۳- شرکت آلمانی برونسپاری سل بای تل گروپ SELLBYTEL Group ۴- شرکت برندت اینترنشنال Brandt International  مالزی ۵- مدرس کالج اریکن کشور مالزی Erican Language Centre

سوابق کارمندی داخلی : ۱- بازرگانی سپاهان همراه ۲- شرکت آریاتالین گام (ایران تلنت) ۳- شرکت فریدی پرندیس خاورمیانه ۴- شرکت صنایع شیرینی طلوع سلامتی (ناتلی) ۵- شرکت آکام آتا ۶- شرکت گشت سلامت آریا (آریامدتور) و چندین شرکت ایرانی دیگر که در آنها ماندگاری کارمندی طولانی نداشتم بنابراین آنها را جز سوابق کاری در رزومه ام قرار نمی دهم چون اگر بخواهم تعداد کسب و کار ها یی که مشاور آنها بوده ام و شرکت هایی که بصورت رسمی و بیمه ای برای آنها کار کرده ام را بنویسم کتابچه ای کوچک می شود که از حوصله بحث خارج است.

سمت فعلی : مدیر عامل شرکت آکام آتا (سهامی خاص) – ۱۳۹۸ تا کنون ۱۴۰۲

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات (طراحی سایت و سئو) – مرکز مشاوره کارآفرینی، مشاوره کسب و کار و مشاوره مدیریت

منبع : ویکی پدیا رشید سازمند و سری وبسایت های وردپرس 24

یاشا سازمند فرم استخدام گوگل
یاشا سازمند شغل های شرکت گوگل
یاشا سازمند حقوق کارمندان گوگل
یاشا سازمند مدارک مورد نیاز برای استخدام گوگل
یاشا سازمند چگونه در گوگل استخدام شویم
یاشا سازمند آزمون استخدامی گوگل
یاشا سازمند کارآموزی در شرکت گوگل
یاشا سازمند شرکت گوگل در ایران
فرم استخدام در گوگل
شغل های شرکت گوگل
حقوق کارمندان گوگل
مدارک مورد نیاز برای استخدام گوگل
چگونه در گوگل استخدام شویم
آزمون استخدامی گوگل
کارآموزی در شرکت گوگل
شرکت گوگل در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *